Jste zde

Domů

Abtenau

Vydejte se do Abtenau v regionu Dachstein-West

Zimní aktivity v Abtenau

Abtenau - létání vzduchem
Autor: S.Brandlehner

V zimě patří středisko Abtenau k nejhezčím skiareálům pro rodiny s děti a začátečníky v Rakousku. Jedna z nejmodernějších lanovek vás vyveze nahoru, odkud si již můžete vyzkoušet lyžování, sáňkování nebo pěší túry.

Zimní Abtenau

Rakousko - městečko Abtenau

Městečko Abtenau v zimě patří k nejkrásnějším lyžařským oblastem Rakouska. Obec je vhodná zejména pro rodiny s dětmi a pro nenáročné lyžaře. K lyžování se nabízí 12 km sjezdovek a na svahy vás vyveze 7 lanovek a lyžařských vleků.

Pro turisty je zde k dispozici jedna z nejmodernějších kabinových lanovek "Karkogelbahn" v celé zemi, která funguje po celý rok a vyveze nahoru dospělé i děti, kteří se sem vydají s lyžemi, sáňkami nebo třeba jen tak pěšky.

Abtenau - informace

Rakouské místo Abtenau

V regionu Abtenau jsou činné mnohé obchodní a průmyslové podniky, které spoustě obyvatel zajišťují pracovní místa. V jejich čele stojí společnost Voglauer Möbelwerk, která zaměstnává na 360 zaměstnanců.

V regionu je asi 380 zemědělských podniků, větší část zemědělců provozuje ještě vedlejší činnost. Koncem srpna se zde také každoročně konají proslulé trhy Abtenauer Rösselmarkt. V říjnu se sem zase sjíždějí obchodníci z dalekého okolí na trh s hovězím dobytkem. Abtenau má také čilý společenský život. Funguje zde asi 40 různě zaměřených spolků.

Historie Abtenau

Arcibiskup Leonhard von Keutschach

Historie Abtenau sahá až do roku 2000 před n. l., kdy sem údajně přišli první lidé. Jako důkaz osídlení slouží např. kamenná sekera, která byla nalezena nedaleko Abtenau a další nástroje nalezené u Lederhofu v Radochsbergu.

Nejstaršími dochovanými prameny o historii obce jsou darovací listiny z 8. století, které se týkají loveckého, rybářského a pastevního práva.

Abtenau v současnosti

Rakousko, Abtenau

Obec Abtenau leží v nadmořské výšce 712 m, na úpatí pohoří Tennengebirge. Rozkládá se na ploše o velikosti 187 km2, nedaleko zemského hlavního města Salzburg a vždy bylo centrem celého údolí Lammertal. Atmosféru venkovského života obce doplňuje mimořádně krásné okolí, kterému obec vděčí za rozvoj cestovního ruchu. Obec má v současnosti asi 6000 obyvatel.

Abtenau v létě

Rakousko, region Dachstein West s obcí Abtenau
Autor: JoséKroezen

Odpočinek, zábava, objevování – rozmanitá krajina v Abtenau, v regionu Dachstein West, je opravdovým turistickým rájem pro rodiny s dětmi i dobrodruhy.
Postalm je největší rakouská alpská náhorní plošina, pohodlné turistické stezky udělají z výletu zážitek pro celou rodinu.

Stránky

Dachstein na FB

Annaberg

19.07.2018 - 11:00

Clear skyWest, Light air, 1.4 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.6 hPa

Gosau

19.07.2018 - 12:00

FairNorthwest, Light breeze, 2.9 m/s22°C

0 mm srážek

Tlak: 1017.2 hPa

Russbach

19.07.2018 - 12:00

FairNorthwest, Light breeze, 2.5 m/s23°C

0 mm srážek

Tlak: 1016.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.