Jste zde

Domů » Léto

Ostatní letní sporty

Co se dá ještě v létě vyzkoušet za sporty?

Lezecká trasa

Zajištěná lezecká cesta Intersport Klettersteig, tzv. via ferrata, na Donnerkogelu nabízí pravou lezeckou zábavu.

Budete mít nezapomenutelné horské zážitky s jedinečným výhledem na ledovec Dachstein.

Ferrata je vybavená jisticími fixními lany, železnými stupačkami, skobami a žebříky až na vrchol Donnerkogel.

Ačkoli trasa začíná velmi pozvolna nad Törleckem, jakmile se budete blížit ke skalním zubům Kleiner- (1.919 m) a Grosser Donnerkogelu (2.055 m), stezka je charakterem spíše určena pro zkušené lezce.

Outdoorové a indoorové lezení

Uprostřed severních vápencových Alp si můžete dokonale vychutnat opravdu jedinečně krásnou přírodu a přitom si ještě užívat pěší turistiky, horolezectví a vysokohorské pěší túry.

Nádherná pohoří jako Gosaukammbahn, Tennengebirge, Dachsteinský masiv, Hochkönig anebo Vysoké i Nízké Taury, nabízejí opravdu nesčetné množství perfektních turistických stezek, lezeckých výstupů a horolezeckých túr.

To se dá zažít snad jen o letní dovolené v Salcbursku.

Lezecký výstup na Grosser Donnerkogel

Dovolená na kolech v Tennengau

Jedna z cyklotras v Tennengau
Autor: ColorfulFoxes

Ať už chcete jezdit na kole po Tennengau s nějakými sportovními cíli nebo jen tak pro zábavu, určitě si tady každý přijde na své.

Na kole tady můžete v okolí Dachsteinu strávit nezapomenutelnou dovolenou s celou rodinou.

Díky centrální poloze mezi městem Salzburg a pohořím Tennengebirge jsou tady vytvořeny ty nejlepší podmínky k provozování cyklistiky.

Určitě máte z čeho vybírat:

Letní outdoorové aktivity

Divočejší část řeky Lammer vhodná pro rafting
Autor: José Kroezen

V údolí Lammertal si můžete v plné míře užít mnoho outdoorových aktivit, jmenujme například rafting, canyoning, tenis nebo třeba jízdu na koni.

Jízda na divoké vodě

Říčka Lammer, která vlastně dala zdejšímu údolí název, je ideálním místem pro holdování jízdám na kajaku anebo na kánoi. Kdo chce poznat skutečnou jízdu na divoké vodě, nebo se chce naučit některý z těchto opravdu fascinujících sportů, je právě v salcburském Lammertalu na tom správném místě. Salcbursko rovněž nabízí mnoho příležitostí pro rafting a canyoning.

Cyklistika

Krajina oblasti Tennengau

Russbach am Pass Gschütt můžete využít jako "základní tábor" pro delší výlety v oblasti Tennengau, která nabízí více než 700 km tras pro horská kola, a v sousedním Salzkammergutu. Ať už jste začátečníci nebo profesionálové, každý si tady jistě najde tu správnou trasu. Zdejší ubytování k tomu nabízí pro cyklisty vše, co k takové dovolené potřebují, od uzamykatelných sklepů na kola, až po skvělé menu plné sacharidů.

St. Martin v létě

Rakousko a krásná krajina v okolí St. Martinu

St. Martin je ideálním výchozím bodem pro mnoho výletů, ať už na koních, na horském kole, pěšky nebo aktivně se severskými hůlkami. Obec leží uprostřed nedotčené přírody, která jen čeká na objevování mladými i staršími návštěvníky.

Středisko je s údolími Lammertal a Salzachtal ideální oblastí pro jízdu na horském kole v horách kolem Salcburku. 20 tras pro horská kola, nejrůznějších stupňů obtížnosti, nabízí pro každého něco, od začátečníků až po ty, co hledají sportovní výzvu. Místní alpská škola Bergfex nabízí také jízdy s doprovodem zkušeného průvodce a kurzy.

Stránky

Dachstein na FB

Annaberg

19.07.2018 - 11:00

Clear skyWest, Light air, 1.4 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.6 hPa

Gosau

19.07.2018 - 12:00

FairNorthwest, Light breeze, 2.9 m/s22°C

0 mm srážek

Tlak: 1017.2 hPa

Russbach

19.07.2018 - 12:00

FairNorthwest, Light breeze, 2.5 m/s23°C

0 mm srážek

Tlak: 1016.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.