Jste zde

Domů » Léto

Turistika

Poznejte oblast Dachsteinu i "po svých"

Naučné a poutní stezky

Krajina Lammertalu

Pěší turistika ve světě hor, v rakouském regionu Salcbursko, to je relaxace, dobrodružství a dost často i poučení: Seznámíte se zde například se zdejšími typickými regionálními rostlinami, stromy nebo bylinami.

Naučná stezka se zaměřením na zdraví a nauku o stromech s Kneippovým zařízením, stezka s figurami ze sena - Heufigurenweg, stezka o místních legendách Sagenwanderweg, Lammertalský prales, výstup po schůdkách až na vrcholek Kopfbergu, pěší výlet do přírodní rezervace nebo za duchem hory Kopflacke.

Putování po Tennengau, 4. část

Rakouské pohoří Bischofsmütze
Autor: cgs.schaefer

7. Abtenau: Rocheralmhöhe (Genuss-Loge)

Pohled poutníků zabloudí během jejich cesty na pohoří Tennengebirge a přes Wieswand a dál, až k vrcholku Bischofsmütze a k Abtenauské kotlině. Určitě se nedá přehlédnout ani skupina pohoří Osterhorngruppe a Schwarzberg.

Hora Rocherhöfe, s křížem na svém vrcholku, se tyčí do nadmořské výšky 1.278 metrů a představuje perfektní místo s mnoha významnými body, které přímo magicky přitahují pozornost zdejších návštěvníků.

Putování po Tennengau, 3. část

Vrcholek Bodenberg
Autor: Nedm44

5. Russbach: Bodenberg (Dachstein-Loge)

Dachstein Loge na Bodenbergu v nadmořské výšce 1.523 m patří k těm nejkrásněji položeným místům v celém Salcbursku, je odtud skutečně jedinečný výhled.

Stačí se tady jen posadit a vychutnat si nezapomenutelné panorama hor. Spatříte domovskou horu Gamsfeld i masiv Dachsteinu, pohoří Tennengebirge, hřeben Gosau i Watzmann. V dálce se lesknou ledovce Grossglockneru a Vysokých Taur. Je tu prostě překrásně!

Putování po Tennengau, 2. část

3. Annaberg: Kopfberg (Kraft-Loge)

Zaposlouchejte se do ticha přírody i vy. V přírodě můžete nalézt mnoho míst, která vnímaví lidé pociťují jako zdroj energie, tak je tomu i v případě Kopfbergu. Odměnou tady ale není žádný divukrásný pohled do dálky, ani žádný překvapivý výhled. Ale přesto se tady budete cítit velmi příjemně.

Putování po Tennengau, 1. část

Rakouské údolí Lammertal v létě
Autor: iluetkeb

Od jara do podzimu můžete zažít pěší putování po těch nejkrásnějších místech v Tennengau a potěšení z opravdu nádherného výhledu na salcburský svět hor.

My vám představíme celkem 8 znamenitých příležitostí k pěším trasám v Lammertalu, kde si můžete hrát, ale i načerpat nové síly.

1.St. Martin: Čtení na Karalmu (Lese-Loge)

Výstupy na vrcholky

Rakouský vrchol Bischofsmütze
Autor: Hermann Hartl

Údolí Lammertal v rakouské spolkové zemi Salcbursko je skutečným zážitkem pro všechny nadšené milovníky pěší turistiky. Uprostřed úchvatného přírodního prostředí tady objevíte téměř nekonečný výběr nejrůznějších turistických tras různých stupňů obtížnosti. Je zde úplný turistický ráj pro začátečníky, pokročilé i pro vyslovené profesionály. Pro rodiny s malými dětmi je zde i několik turistických tras, kde se dá putovat dokonce i s dětskými kočárky.

Stránky

Dachstein na FB

Annaberg

19.07.2018 - 11:00

Clear skyWest, Light air, 1.4 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.6 hPa

Gosau

19.07.2018 - 12:00

FairNorthwest, Light breeze, 2.9 m/s22°C

0 mm srážek

Tlak: 1017.2 hPa

Russbach

19.07.2018 - 12:00

FairNorthwest, Light breeze, 2.5 m/s23°C

0 mm srážek

Tlak: 1016.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.