Jste zde

Domů » Léto

Výlety

Poznejte region Dachstein a jeho okolí

Výlet do Bad Vigaun

Rakouská obec Bad Vigaun

Lázeňské místo Bad Vigaun se nachází v rakouském okrese Hallein (do roku 1923 okres Golling), asi 15 km jižně od města Salzburg a 30 km od střediska Abtenau. Rozkládá se mezi pohořími Hagengebirge, Tennengebirge, Untersberg a horskou skupinou Osterhorngruppe. Místo je známé především díky své wellness nabídce.

Výlety po Salcbursku, 2. část

Rakouská soutěska Lammeröfen

Tři vrcholy - jeden lístek

Se vstupenkou Salzkammergut Gipfelticket jsou vám k dispozici tři nejoblíbenější horské vrcholy v Solné komoře (Salzkammergut). Lanovka vám umožní snadný přístup na taková zajímavá místa, jako jsou Feuerkogel u jezera Ebensee, Dachstein - Krippenstein v Obertraunu a Zwieselalm v Gosau.

Výstava selského nábytku

Výlety po Salcbursku, 1. část

Werfen a vchod do ledové jeskyně
Autor: egonwegh

Lammertal je znamenitou prázdninovou destinací zejména díky centrální poloze v rakouské spolkové zemi Salcbursko a také díky nedalekému městu Salzburg. Dovolená v Salcbursku nabízí plno vzrušení a zábavy, a to za každého počasí. Vždy tady objevíte četné atrakce a zajímavosti, které vás bezpochyby potěší.

Velmi zajímavá a bohatá nabídka je tu zejména pro rodiny s dětmi. Za příznivého počasí se určitě vyplatí podniknout alespoň následující výlety:

Panoramatická silnice Postalm

Golling an der Salzach, 2. část

Rakouské městečko Golling an der Salzach

Museum Burg bylo veřejnosti poprvé otevřeno v roce 1971. Vzhledem k mnoha přibývajícím sbírkám se v následujících desetiletích neustále rozšiřovalo a stalo se z něj hlavní regionální muzeum.

Tím nejvýznamnějším je v muzeu sbírka fosilií, zkamenělé pozůstatky zvířat pocházejí z období druhohor a jsou 65 až 250 milionů let staré.

K nejzajímavějším částem budovy hradu patří stará kaple s rokokovým oltáře z roku 1752. Je přístupná pouze v rámci speciální prohlídky se správcem muzea.

Výlet do Krispl - Gaissau

Idylicky položená horská vesnice Krispl - Gaissau v oblasti Tennengau se nachází v malebném pohoří Osterhorngruppe. Najdete ji jen 25 km jižně od města Salzburg a 45 km od střediska Abtenau.

Tady budou dozajista nadšeni všichni sportovní fanoušci. Můžete se tu v klidu oddávat pěší turistice, jízdě na horském kole, sportovnímu rybolovu a v zimě zase lyžování.

Výlet na hrad Hohenwerfen

Hrad Hohenwerfen

Pevnost Hohenwerfen je středověký hrad v Salcbursku, mezi pohořími Tennengebirge, Hagengebirge a Hochkönig v údolí Salzachtal. Nachází se uprostřed severní Vápencových Alp v Pongau, a je srovnatelná s pevností Hohensalzburg, která byla postavená ve stejných letech. Hrad je dobře viditelný ze severu a z jihu, a trůní na severním konci okresu Werfen, na 113 metrů vysokém skalnatém kuželu. Najdete ho asi 22 km od střediska St. Martin.

Stránky

Dachstein na FB

Annaberg

19.07.2018 - 11:00

Clear skyWest, Light air, 1.4 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.6 hPa

Gosau

19.07.2018 - 12:00

FairNorthwest, Light breeze, 2.9 m/s22°C

0 mm srážek

Tlak: 1017.2 hPa

Russbach

19.07.2018 - 12:00

FairNorthwest, Light breeze, 2.5 m/s23°C

0 mm srážek

Tlak: 1016.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.