Jste zde

Domů » Léto

Zábava, akce

Ani v létě se v regionu Dachstein nudit nebudete

Putování po Tennengau, 3. část

Vrcholek Bodenberg
Autor: Nedm44

5. Russbach: Bodenberg (Dachstein-Loge)

Dachstein Loge na Bodenbergu v nadmořské výšce 1.523 m patří k těm nejkrásněji položeným místům v celém Salcbursku, je odtud skutečně jedinečný výhled.

Stačí se tady jen posadit a vychutnat si nezapomenutelné panorama hor. Spatříte domovskou horu Gamsfeld i masiv Dachsteinu, pohoří Tennengebirge, hřeben Gosau i Watzmann. V dálce se lesknou ledovce Grossglockneru a Vysokých Taur. Je tu prostě překrásně!

HeuART v srpnu 2013

Rakouské městečko v době slavnosti HeuART

Slavnosti sena

Každoročně se poslední neděli v srpnu vydávají doslova tisíce nadšených návštěvníků z celé Evropy po celých průvodech na slavnosti sena HeuART do údolí Lammertal. Výtvory a postavy ze sena přitom zhotovují po celé předchozí týdny mnozí místní umělci a spolky, aby se staly vrcholem salcburských dožínek v Tennengau.

HeuART-Fest 2013 v St. Martinu am Tennengebirge

Golling an der Salzach, 2. část

Rakouské městečko Golling an der Salzach

Museum Burg bylo veřejnosti poprvé otevřeno v roce 1971. Vzhledem k mnoha přibývajícím sbírkám se v následujících desetiletích neustále rozšiřovalo a stalo se z něj hlavní regionální muzeum.

Tím nejvýznamnějším je v muzeu sbírka fosilií, zkamenělé pozůstatky zvířat pocházejí z období druhohor a jsou 65 až 250 milionů let staré.

K nejzajímavějším částem budovy hradu patří stará kaple s rokokovým oltáře z roku 1752. Je přístupná pouze v rámci speciální prohlídky se správcem muzea.

Wasserpark Russbach, 2. část

Wasserpark Russbach

Tzv. rybník na hraní v areálu Wasserpark Russbach je napájen vodou, která přitéká od zařízení pro Kneippovy lázně. Tento rybník je asi 60 metrů dlouhý a mezi 40 až 60 metry široký. Dno je pokryté fólií, štěrkem a částečně kamennými deskami a břeh je vytvořen z větších kamenů. Hloubka rybníku se pohybuje mezi 5 a 10 metry. V rybníku jsou umístěny jednoduché, ale zajímavé atrakce jako je vodní kolo, lopatkové kolo anebo jez.

Wasserpark Russbach, 1. část

Rakouský Wasserpark Russbach

Dva rybníky, Randobach a Russbach, jsou základem celého vodního areálu Wasserpark Russbach. Oba se nacházejí v jeho jihozápadní části a oba jsou asi dva metry hluboké. Celý areál je pokryt sutí, štěrkem a vápencovými sedimenty. Vodní park je otevřen od května do září, od 9.00 do 20.00 hodin.

Letní aktivity v Annabergu

Hrad Hohenwerfen

Oblast kolem obce se může pochlubit nejen v zimě, ale i v létě skutečně čilým cestovním ruchem. Díky mnoha horským pastvinám se obec Annaberg - Lungötz stala opravdu oblíbeným cílem výletů pro pěší turisty a horolezce. Oblast je divoce romantická a je vysloveně ideálním místem pro pěší turistiku.

Pěší výlety a výlety na kole si můžete objednat i se službami místních průvodců. V nabídce jsou i odborné kurzy nordic walkingu.

Stránky

Dachstein na FB

Annaberg

19.07.2018 - 11:00

Clear skyWest, Light air, 1.4 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.6 hPa

Gosau

19.07.2018 - 12:00

FairNorthwest, Light breeze, 2.9 m/s22°C

0 mm srážek

Tlak: 1017.2 hPa

Russbach

19.07.2018 - 12:00

FairNorthwest, Light breeze, 2.5 m/s23°C

0 mm srážek

Tlak: 1016.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.