Jste zde

Domů » Zima

Ostatní zimní sporty

Co se dá ještě na sněhu podniknout?

Panoronda a jiné zážitky

Pohled na Dachstein v zimě
Autor: rawmeyn

Panoronda

Tento panoramatický lyžařský okruh o délce 45 kilometrů s výhledem na Dachstein je úžasným zážitkem pro všechny lyžaře.

Nabízí pestré lyžování na perfektně upravených a značených sjezdovkách a příjemné občerstvení v mnoha původních horských chatách a slunečních terasách.

Snowpark Dachstein West

Snowpark v Russbachu se postará o ty nejlepší freestyle-vibes. Najdete zde malé a střední kickery a mnoho obstacle-lines.

Sáňkování

Skvělá zábava na saních pro celou rodinu v Tennengau - Dachstein West

Sáňkování je zábava! Ať už ve dne nebo za měsíčního světla navečer, sáňkování s přáteli je o zimní dovolené skutečně velice zajímavým zážitkem.

Kromě vlastního sportovního zážitku si ale ještě přitom můžete plnými doušky vychutnávat krásu rakouských hor v regionu Dachstein West. Odměnou vám pak bude po rychlém sešupu občerstvení v některé z útulných chat v Tennengau.

Zimní turistika

Zimní krajina Tennengau
Autor: nonanet

V zimě jsou svěží zelené pastviny a skalnaté horské vrcholky, které v létě lákají k pěší turistice, horolezectví anebo nordic walkingu, ukryté pod silnou sněhovou pokrývkou.

Sněhové vločky v zimě zahalí přírodu do bílých šatů a promění region Dachstein West v kouzelný zimní ráj v Salcbursku.

Zatímco lyžaři si mohou vychutnávat perfektní sjezdovky, vyzývá idylická zimní krajina k procházkám například v romantickém údolí Lammertal nebo Neubachtal v Lungötzu.

Zimní aktivity v Abtenau

Abtenau - létání vzduchem
Autor: S.Brandlehner

V zimě patří středisko Abtenau k nejhezčím skiareálům pro rodiny s děti a začátečníky v Rakousku. Jedna z nejmodernějších lanovek vás vyveze nahoru, odkud si již můžete vyzkoušet lyžování, sáňkování nebo pěší túry.

Lammertal v zimě

Zimní krajina u Annabergu

Lammertal, ráj zimních sportů, se nachází v samém srdci mohutných Salcburských Dolomitů. Leží v okrese Hallein, na svazích vysoko nad obcemi Abtenau, Annaberg, St. Martin a Lungötz. Nejvýraznějším bodem horského masivu je vrcholek Bischofsmütze.

Před ledovcem Dachstein na vás čeká v nadmořské výšce 600 - 1 690 metrů asi 150 kilometrů sjezdových tratí pro milovníky zimních sportů, a 64 lyžařských vleků a lanovek. Místní zvláštností je pak i osvětlená a víc než kilometr dlouhá trasa, skýtající možnosti pro noční lyžování.

Russbach a další zimní aktivity

Golling s částí vodního světa Aqua Salza

I mimo sjezdovky je v Russbachu mnoho možností aktivního vyžití. Je možné například použít zdarma skibus, jet do Gollingu a navštívit tam vodní svět Aqua Salza. Nabízí wellness a relaxaci v té nejlepší kvalitě!

Na krásných zimních turistických stezkách v okolí Russbachu si můžete vychutnat zimní zasněženou krajinu naplno. Zde zažijete opravdu pocit, že všechen ten stres a shon každodenního života "odletěl" někam daleko. Můžete se také brodit na sněžnicích hlubokým sněhem, je to opravdu skvělý zážitek.

Stránky

Dachstein na FB

Annaberg

19.07.2018 - 11:00

Clear skyWest, Light air, 1.4 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.6 hPa

Gosau

19.07.2018 - 12:00

FairNorthwest, Light breeze, 2.9 m/s22°C

0 mm srážek

Tlak: 1017.2 hPa

Russbach

19.07.2018 - 12:00

FairNorthwest, Light breeze, 2.5 m/s23°C

0 mm srážek

Tlak: 1016.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.