Jste zde

Domů » Zima

Vleky, lanovky

Jak se dostanete na svahy?

Nové lanovky v zimě 2014/2015

Zasněžená krajina oblasti Dachstein West

Donnerkogelbahn

Po několika letech jednání a plánování se konečně v letošním roce 2014 mohlo začít s výstavbou lanovky Donnerkogelbahn ve středisku Annaberg v Rakousku, v regionu Dachstein West.

Nová lanovka nahradí od prosince 2014 2-sedačkovou lanovku Riedlkar, a zpříjemní tak všem lyžařům vstup do rodinné lyžařské oblasti Dachstein West.

Edtalm - novinky zimní sezóny

Rakousko - Russbach
Autor: Sanne Roemen

Na zimní sezónu 2010/2011 se v Russbachu pilně připravovali již od léta. Pro návštěvníky zde byla vybudována nová 6-ti místná sedačková lanovka a dále se zvětšila oblast, kterou je možno uměle zasněžovat.

Zimní dovolená v regionu Dachstein West

Dachstein West - zimní krajina

Zimní dovolená v lyžařském regionu Dachstein West znamená jediné. Vstát z postele a vydat se na sjezdovky. Před sebou budete mít horský masiv Dachstein, za zády vám bude svítít slunce a všude potkáte mnoho malých a velkých nadšenců na lyžích.

Zimní dovolená v Gosau

V Gosau není středem všeho dění jen lyžování. I mnoho dalších aktivit na sněhu udělá z vaší zimní dovolené v jednom z hotelů, apartmánů nebo rekreačních domů perfektní zážitek.

Zimní Abtenau

Rakousko - městečko Abtenau

Městečko Abtenau v zimě patří k nejkrásnějším lyžařským oblastem Rakouska. Obec je vhodná zejména pro rodiny s dětmi a pro nenáročné lyžaře. K lyžování se nabízí 12 km sjezdovek a na svahy vás vyveze 7 lanovek a lyžařských vleků.

Pro turisty je zde k dispozici jedna z nejmodernějších kabinových lanovek "Karkogelbahn" v celé zemi, která funguje po celý rok a vyveze nahoru dospělé i děti, kteří se sem vydají s lyžemi, sáňkami nebo třeba jen tak pěšky.

Zima v Russbachu, 1. část

Rakousko - Russbach

Russbach (celým názvem Russbach am Pass Gschütt) je malá obec s cca 800 obyvateli, která se nachází ve stejnojmenném, krásném údolí. V idylicky krásné přírodě zde můžete strávit příjemnou dovolenou. Údolí je bočním údolím údolí Lammertal, název Pass Gschütt znamená přechod z údolí do Gosau. Obec se skládá z několika malých částí - Gseng, Schattau a Russbachsaag.

Stránky

Dachstein na FB

Annaberg

19.07.2018 - 11:00

Clear skyWest, Light air, 1.4 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.6 hPa

Gosau

19.07.2018 - 12:00

FairNorthwest, Light breeze, 2.9 m/s22°C

0 mm srážek

Tlak: 1017.2 hPa

Russbach

19.07.2018 - 12:00

FairNorthwest, Light breeze, 2.5 m/s23°C

0 mm srážek

Tlak: 1016.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.