Jste zde

Domů

Annaberg

Vydejte se do Annabergu v regionu Dachstein-West

Indiánská země Fuxis

Fuxi

Rudé tváře dobývají sníh! V indiánské zemi Fuxis v Annabergu mají děti od 3 let vždy o zábavu postaráno. Dva "kouzelné koberce", lyžařský kolotoč a talířový vlek ulehčí malým lyžařům zvládnutí jízdy na vleku a postarají se o pohodlnou cestu nahoru.

Sportovní možnosti dětí jsou hravou formou podporovány od prvního kontaktu s lyžemi až po trénink techniky a divokou jízdu prérií. Oběd je dětem samozřejmě podáván v "saloonu". Unaveným dětem zase vypráví maskot Fuxi napínavé historky v teepee "Donnerkogel".

Letní aktivity v Annabergu

Hrad Hohenwerfen

Oblast kolem obce se může pochlubit nejen v zimě, ale i v létě skutečně čilým cestovním ruchem. Díky mnoha horským pastvinám se obec Annaberg - Lungötz stala opravdu oblíbeným cílem výletů pro pěší turisty a horolezce. Oblast je divoce romantická a je vysloveně ideálním místem pro pěší turistiku.

Pěší výlety a výlety na kole si můžete objednat i se službami místních průvodců. V nabídce jsou i odborné kurzy nordic walkingu.

Informace o Annaberg - Lungötz

Pohoří Tennengebirge

Obec Annaberg - Lungötz patří do okresu Hallein ve spolkové zemi Salcbursko. Nachází se v nadmořské výšce 777 metrů, v oblasti Tennengau. Mnoho horských pastvin v okolí této salcburské vesnice na úpatí pohoří Tennengebirge je oblíbeným cílem jak místních obyvatel, tak i mnoha turistů. Ať už se jedná o Stuhlalm, Mahdalm nebo Gappenalm - volba cíle pro pěší turistické výlety je jen a jen na nás.

Historie obce Annaberg – Lungötz

Rakousko - část obce Annaberg – Lungötz

Představíme vám dějiny místní obce Annaberg – Lungötz v kostce.
Annaberg – Lungötz leží uprostřed krásného horského světa Salcburských Dolomitů, v horní části údolí Lammertal.
Nejstaršími listinami, které Lammertal připomínají, jsou darovací listiny z roku 1124. Arcibiskup Konrád I. v nich daroval levý břeh údolí klášteru sv. Petra. Existují také důkazy, že oblast byla řídce osídlena již před rokem 1124.

Zimní dovolená v Annabergu

Zimní dovolená v Annabergu

Městečko Annaberg v rakouském údolí Lammertal je součástí lyžařského horského střediska Dachstein West. Tato lyžařská oblast je ideální pro každou úroveň lyžařských schopností, od začátečníků až po lyžařské profesionály.

Letní dovolená v Annabergu

Letní dovolená v Annabergu

Středisko Annaberg se nachází v údolí Lammertal, je součástí městečka Lungötz. Leží asi 66 km jihovýchodně od rakouského města Salcburk.
Zdejší útulné prázdninové apartmány nebo prázdninové domy vám nebudou sloužit jenom jako výchozí bod pro mnoho aktivit, ale můžete si zde užívat také klidných a odpočinkových dnů. Kolem hotelů se rozkládá krásná krajina salcburské oblasti, kde na vás čeká mnoho překvapení.

Stránky