Jste zde

Domů

St. Martin

Vydejte se do střediska St. Martin v regionu Dachstein-West

HeuART v srpnu 2013

Rakouské městečko v době slavnosti HeuART

Slavnosti sena

Každoročně se poslední neděli v srpnu vydávají doslova tisíce nadšených návštěvníků z celé Evropy po celých průvodech na slavnosti sena HeuART do údolí Lammertal. Výtvory a postavy ze sena přitom zhotovují po celé předchozí týdny mnozí místní umělci a spolky, aby se staly vrcholem salcburských dožínek v Tennengau.

HeuART-Fest 2013 v St. Martinu am Tennengebirge

St. Martin v létě

Rakousko a krásná krajina v okolí St. Martinu

St. Martin je ideálním výchozím bodem pro mnoho výletů, ať už na koních, na horském kole, pěšky nebo aktivně se severskými hůlkami. Obec leží uprostřed nedotčené přírody, která jen čeká na objevování mladými i staršími návštěvníky.

Středisko je s údolími Lammertal a Salzachtal ideální oblastí pro jízdu na horském kole v horách kolem Salcburku. 20 tras pro horská kola, nejrůznějších stupňů obtížnosti, nabízí pro každého něco, od začátečníků až po ty, co hledají sportovní výzvu. Místní alpská škola Bergfex nabízí také jízdy s doprovodem zkušeného průvodce a kurzy.

St. Martin am Tennengebirge

Rakouská obec St. Martin am Tennengebirge

Obec St. Martin am Tennengebirge patří k nejkrásnějším oblastem regionu Salcbursko. Obec leží v horském údolí ve výšce 1000 metrů nad mořem, na rozvodí Fritzbachu a Lamme. První doložená zmínka o osídlení se vztahuje k roku 1074.

Středem obce je farní kostel sv. Martina, který byl stavěn v letech 1421 až 1432 a jehož dominantou je mohutná severní věž. Podle kostela dostala své jméno i obec. V 16. století se objevily také formy názvu jako "St. Martin im Wald" a "St. Martin im Pongau". Od roku 1857 má obec vlastní farnost.

Letní dovolená v St. Martinu

Rakousko - Sankt Martin

Jen 15 kilometrů východním směrem od Bischofshofenu se nachází malá obec Sankt Martin, v pohoří Tennengebirge. Leží mezi národním parkem Berchtesgaden a přírodním parkem Sölktäler. V idylické krajině, která obklopuje St. Martin, se nacházejí také různé apartmány, rekreační domy a hotely, které nabízí příjemné ubytování.

St. Martin - zimní informace

Lammertal - St. Martin

St. Martin je nejvýše položená obec v údolí Lammertal. Nachází se v nadmořské výšce 1000 metrů a tak v zimním období slibuje téměř vždy sněhovou pokrývku. Tato vesnička položená v nádherných horách nabízí mnoho zimních aktivit pro sportovní fanoušky, ale přitom je ideálním místem i pro ty, kteří hledají klid.

St. Martin v létě

Lammertal - St. Martin

Rakouské středisko St. Martin v Salcbursku nabízí nejlepší podmínky pro aktivní dovolenou i v letních měsících. Nově značené turistické trasy jistě potěší návštěvníky, pro které je oblast Almen oblíbeným výletním cílem.

Stránky