Jste zde

Domů » Zima

Snowboarding

V oblasti Dachstein si můžete zajezdit i na "prkně"

Panoronda a jiné zážitky

Pohled na Dachstein v zimě
Autor: rawmeyn

Panoronda

Tento panoramatický lyžařský okruh o délce 45 kilometrů s výhledem na Dachstein je úžasným zážitkem pro všechny lyžaře.

Nabízí pestré lyžování na perfektně upravených a značených sjezdovkách a příjemné občerstvení v mnoha původních horských chatách a slunečních terasách.

Snowpark Dachstein West

Snowpark v Russbachu se postará o ty nejlepší freestyle-vibes. Najdete zde malé a střední kickery a mnoho obstacle-lines.

Freesports Arena

Freesports Arena

Jste připraveni na 30 km fajnového prašanu mimo upravené sjezdovky i na 11 km dlouhý sjezd? Freesports Arena na Krippensteinu v hornorakouském regionu Salzkammergut obsadila v anketě časopisu "Snow Planet" první místo v hodnocení nejlepších freeridových oblastí. Až za ní se umístily známé oblasti Cortina, St. Moritz anebo Arlberg.

St. Martin - zimní informace

Lammertal - St. Martin

St. Martin je nejvýše položená obec v údolí Lammertal. Nachází se v nadmořské výšce 1000 metrů a tak v zimním období slibuje téměř vždy sněhovou pokrývku. Tato vesnička položená v nádherných horách nabízí mnoho zimních aktivit pro sportovní fanoušky, ale přitom je ideálním místem i pro ty, kteří hledají klid.

Lyžařské školy Dachstein West

Rakousko - Dachstein

Rodinné lyžařské centrum Dachstein West je se svojí nabídkou širokých a bezpečných sjezdovek ideální i pro lyžaře začátečníky. Ať již mladí či staří – každý, kdo se chce naučit jezdit na lyžích nebo na snowboardu zde najde mnoho výborných lyžařských škol. Pod vedením lyžařských instruktorů se naučíte nejen základům lyžařských sportů, ale také si můžete své umění i zdokonalit.

Dachstein West - funparky

Gosau - zasněžená krajina

Funpark "Playground Snowpark" v Gosau najdete v údolí, hned vedle lanovky. Tento park nabízí milovníkům snowboardingu a freeskiingu nekonečnou zábavu. Byl postaven podle nejnovějších bezpečnostních předpisů a umožňuje tak jezdcům soustředit se pouze na triky a techniku. Od začátku prosince je park i uměle zasněžován a nabízí tak skvělé tréninkové podmínky po celé zimní období.
Kdo dává raději přednost "prašanu" před rušnými centry, navštíví určitě freeridové centrum "Freesport Arena Krippenstein".

Zima v Russbachu, 1. část

Rakousko - Russbach

Russbach (celým názvem Russbach am Pass Gschütt) je malá obec s cca 800 obyvateli, která se nachází ve stejnojmenném, krásném údolí. V idylicky krásné přírodě zde můžete strávit příjemnou dovolenou. Údolí je bočním údolím údolí Lammertal, název Pass Gschütt znamená přechod z údolí do Gosau. Obec se skládá z několika malých částí - Gseng, Schattau a Russbachsaag.