Jste zde

Domů

Russbach

Vydejte se do Russbachu v regionu Dachstein-West

Putování po Tennengau, 3. část

Vrcholek Bodenberg
Autor: Nedm44

5. Russbach: Bodenberg (Dachstein-Loge)

Dachstein Loge na Bodenbergu v nadmořské výšce 1.523 m patří k těm nejkrásněji položeným místům v celém Salcbursku, je odtud skutečně jedinečný výhled.

Stačí se tady jen posadit a vychutnat si nezapomenutelné panorama hor. Spatříte domovskou horu Gamsfeld i masiv Dachsteinu, pohoří Tennengebirge, hřeben Gosau i Watzmann. V dálce se lesknou ledovce Grossglockneru a Vysokých Taur. Je tu prostě překrásně!

Cyklistika

Krajina oblasti Tennengau

Russbach am Pass Gschütt můžete využít jako "základní tábor" pro delší výlety v oblasti Tennengau, která nabízí více než 700 km tras pro horská kola, a v sousedním Salzkammergutu. Ať už jste začátečníci nebo profesionálové, každý si tady jistě najde tu správnou trasu. Zdejší ubytování k tomu nabízí pro cyklisty vše, co k takové dovolené potřebují, od uzamykatelných sklepů na kola, až po skvělé menu plné sacharidů.

Dětský klub v Russbachu

„Vrabčí hnízdo“ v Russbachu

Spatzennest, v překladu "Vrabčí hnízdo", je dětský klub pro ty nejmenší návštěvníky, který se nachází v dachsteinském městečku Russbach. Tento dětský klub se postará o ničím nerušenou lyžařskou zábavu pro všechny rodiče s dětmi od 1 roku.

Russbach a další zimní aktivity

Golling s částí vodního světa Aqua Salza

I mimo sjezdovky je v Russbachu mnoho možností aktivního vyžití. Je možné například použít zdarma skibus, jet do Gollingu a navštívit tam vodní svět Aqua Salza. Nabízí wellness a relaxaci v té nejlepší kvalitě!

Na krásných zimních turistických stezkách v okolí Russbachu si můžete vychutnat zimní zasněženou krajinu naplno. Zde zažijete opravdu pocit, že všechen ten stres a shon každodenního života "odletěl" někam daleko. Můžete se také brodit na sněžnicích hlubokým sněhem, je to opravdu skvělý zážitek.

Lyžování s medvědem Brunem

Medvěd Bruno

U údolní stanice lanové dráhy HornbahnRussbachu se nachází cvičná "Medvědí" louka pro lyžaře začátečníky. Místo je pro lyžaře snadno dostupné a velice dobře sjízdné. Mnoho malých závodníků se zde učilo lyžovat předtím, než se odvážili na sjezdovky!

Turistické trasy kolem Russbachu, 3. část

Vrcholek Gamsfeld
Autor: coyote05

Okruční cesta Angerkaralm – Gamsfeld
Výchozí bod: náměstí
Doba: 4 hodiny (zpět 7 hodin)
Obtížnost: těžká

Stránky

Dachstein na FB

Annaberg

19.07.2018 - 11:00

Clear skyWest, Light air, 1.4 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.6 hPa

Gosau

19.07.2018 - 12:00

FairNorthwest, Light breeze, 2.9 m/s22°C

0 mm srážek

Tlak: 1017.2 hPa

Russbach

19.07.2018 - 12:00

FairNorthwest, Light breeze, 2.5 m/s23°C

0 mm srážek

Tlak: 1016.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.