Jste zde

Domů

Gosau

Vydejte se do Gosau v regionu Dachstein-West

Dachstein West Schneespektakel 2013

Balónová akce Dachstein West Schneespektakel

Dachstein West Schneespektakel

Termín: 18. - 20. ledna 2013

Místo: Gosau

Velké sněhové představení Dachstein West Schneespektakel se bude konat v termínu od 18. do 20. ledna 2013, a půjde o skvělou lyžařskou zábavu. V tomto roce se bude konat dokonce její již 20. ročník.

Kromě obvyklých akcí, jako je Noc balónů (Nacht der Ballone) anebo jako jsou populární après-ski párty, se opět velká část napínavého programu odehraje na zdejších sjezdovkách!

Dětský sněhový festival

Kinder-Schneefest

25. února 2012 se v rodinném lyžařském regionu Dachstein West Gosau koná Dětský sněhový festival (Kinder-Schneefest). Na lyžařské "trpaslíky" a jejich rodiče čeká v Brumsilandu lyžařský čmeláček Brumsi a mnoho zábavných her.

Větší děti se mohou těšit na dovádění ve sněhu a lyžařské závody, ve kterých mohou vyhrát skvělé ceny!
Přes kouzelný koberec, Brumsiho boardercross, divoký slalom mezi pohádkovými postavičkami, objet rodiče a rychle zpátky na start.

Lyžování se čmeláčkem Brumsi

Čmelák Brumsi, symbol dětského lyžařského světa v Gosau

V Brumsilandu, přímo u dolní stanice lanovky Hornspitzbahn v Gosau, se i ti nejmenší lyžařští "trpaslíci" naučí krásné obloučky. Milí lyžařští instruktoři a čmeláček Brumsi děti jednoduše postaví na lyže.
Čmeláček dětem jednoduše předvede, jak se má lyžovat: přes kouzelný koberec, na "Brumsi boardu" a divokým slalomem mezi pohádkovými postavami, rychle přejet přihlížejícím rodičům lyže a pak zase zpět na start.

Rodiče mohou skvělé pokroky svých dětí pozorovat při odpočinkovém posezení u kávy a vychutnat si tak pocity rodičovské pýchy.

Zajímavosti v Gosau, 2. část

Rakouské jezero Gosausee

Krásná horská jezera Gosausee vytvářejí společně s místními horami jedinečné panorama. Přední jezero leží v nadmořské výšce 937 m.n.m., je napájeno podzemními prameny a zároveň je používáno jako nádrž pro vodní elektrárnu. Jezero je 50 metrů široké a 1,8 kilometrů dlouhé. Nejhlubší bod leží v hloubce 82 metrů.

Díky své průzračné vodě je jezero velmi populární mezi potápěči.
Na začátku jezera, které je přístupné také po silnici z Gosau, se nachází díky lanovce Gosaukammbahn k horské chatě Gablonzer Hütte vstupní bod do lyžařské oblasti Dachstein-West.

Zajímavosti v Gosau, 1. část

Halštatské jezero
Autor: thisisbossi

Obec Gosau leží v okrese Gmunden, v malebném koutě spolkové země Horní Rakousko. Tvoří údolí Gosautal, postranní část horní části údolí Trauntal u Halštatského jezera. Oblast leží v Salzkammergutu (Solná komora), na okraji Hallstatt-Dachsteinu. Rozloha obce činí 113 km2, její součástí je i několik rozptýlených osad.

Gosau a letní turistika

Rakouské jezero Gosausee
Autor: eürodäna

Kolem jezera Gosausee byla zřízena přírodní rezervace, ve které jsou možné překrásné procházky okolo tyrkysově modrého jezera. Kolem jezera, přímo v přírodní rezervací, je naučná stezka, která je dlouhá asi čtyři kilometry a je přizpůsobena také dětem. Interaktivní zastávky informují o síle a vlastnostech vody srozumitelným způsobem všechny návštěvníky.

Stránky

Dachstein na FB

Annaberg

19.07.2018 - 11:00

Clear skyWest, Light air, 1.4 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.6 hPa

Gosau

19.07.2018 - 12:00

FairNorthwest, Light breeze, 2.9 m/s22°C

0 mm srážek

Tlak: 1017.2 hPa

Russbach

19.07.2018 - 12:00

FairNorthwest, Light breeze, 2.5 m/s23°C

0 mm srážek

Tlak: 1016.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.